اولین سمینار کار آفرینی در حوزه معماری و باستان شناسی

اولین سمینار تخصصی معماری و باستان شناسی در دانشگاه جامع علمی و کاربردی در خراسان شمالی انجام شد

این سمینار از ساعت ۹ صبح در آمفی تئاتر دانشگاه جامع علمی و کار بردی با حضور حضور اساتید و دانشجویان رشته های معماری ،هنر توسط مرکز مشاوره آینده سازان برگزار گردید
دکتر پهلوانی سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان ، اعلام داشت امروزه نقش پیوند دانشگاه با کار آفرینی مشهود است ،کار آفرینان و دانشگاهیان می توانند بعنوان علم و عمل باعث سرعت در به ثمر رسیدن فرایند کار آرینان باشند .
ایشان رشته های معماری و باستان شناسی را مهم و ملزوم برای شرایط کنونی اقتصاد دانسته
پهلوانی گفت: امروزه صنعت گردشگری عاملی است که می تواند اقتصاد تک بعدی نفتی را به اقتصاد پویای گردشگری تبدیل کند . ایشان نقش متولیان حوزه های کارآفرینی و دانشگاه را مهم دانسته و خواهان تداوم ارتباط فی مابین ادارات متولی در کار آفرینی شد . دکتر پهلوانی آمادگی دانشگاه علمی و کار بردی را برا فعالیت های کار آفرینی استان اعلام داشت .

سخنران دوم آقای داریوش خسرویار سرپرست حوزه کارآفرینی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی .نقش کار آفرینان استان را در توسعه زیرساخت های استان ضروری دانست .
وی گفت: امروزه کار آفرینان زیادی در استان هستند که لازم است از تجربه این کار آفرینان با معرفی آن ها برای پیشبرد کار آفرینی استان استفاده کرد .
خسرو یار ،برگزاری این گونه سمینار ها را که بصورت تخصصی برگزار می گردد را ستوده و گفت : مهم است که در هر زمینه دانشجویان با روش های کار آفرینان آشنا شود چه بسا افرادی که در حوزه معماری و باستان شناسی مشغول به آموزش می باشند با استفاده از علوم تخصصی آموزش و ایده های کار آفرینی بتوانند افراد موفق و تاثیر گزار در رشته های خودشان باشند .

احمد رحیم زاده سرپرست شهرستان بجنورد اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ، در رابطه با فضاهای گردشگری باستانی باقیمانده در شهر بجنورد گفت پتانسیل خوبی از نظر قدمت تاریخی در شهر بجنورد از قبیل سبزه میدان و مقبره لهاک خان وجود دارد که این مکان ها می تواند بازسازی شده و با ساخت المان های فرهنگی تاریخی خراسان شمالی به مکان هایی برای جذب گردشگر در شهر بجنورد باشد .

سید محسن موسوی عضو شورای شهر بجنورد برگزاری اینگونه سمینار های تخصصی را پایگاهی برای ارتباط کار آفرینی در حوزه معماری و باستان شناسی نامید . ایشان که خود تحصیل کرده و استاد رشته معماری هستند نقش معماران را در خلق آثار قابل ستایش دانست و از دانشجویان معماری خواست تا با دید خلاقیت و نو آوری به پروژه ها نگاه کنند و همواره بدنبال ایده های نو باشند .
ایشان همچنین به فضاهای باستانی شهر اشاره و شهر بجنورد را مستعد در فضا سازی با محوریت گردشگری فرهنگی نامید .
موسوی با بیان این که افرادی مانند ملک الشعرای بهار ،دودوره از بجنورد نماینده شده است ، گفت در مورد ایشان ما هنوز مجموعه فرهنگی نداریم تا این شاعر نامی را در شهر بجنورد به هم استانی ها و گردشگران عبوری معرفی کنیم . موسوی عبور سالیانه بیست میلون گردشگر از شهر بجنورد را فرصت مناسبی برا ماندگار کردن گردشگران از طریق گردشگری فرهنگی دانست .
نامبرده کار آفرینان را افرادی مستعد برای تحول جامعه نامید . و نقش این افراد را در توسعه اشتغال بی بدیل دانست .
موسوی با اعلام آمادگی شورای شهر بجنورد برای فعالیت های فرهنگی ،به اساتید و دانشجویان گفت برای توسعه فرهنگی، شورای شهر بجنورد امادگی همکاری می باشد .

در انتهای این مراسم از فعالان کار آفرینی در حوزه معماری و باستان شناسی تقدی بعمل آمد
این مراسم که به مناسبت هفته جهانی کار آفرینی با همکاری مرکز مشاوره آینده سازان ، اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه جامع علمی و کار خراسان شمالی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه جامع علمی و کار بردی برگزار گردید

Check Also

با مسئولین در توسعه

از جمله وبینار های آموزشی کاربردی انجام شده ، وبینار با مسئولین در توسعه روستا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *