جرگلان ، میزبان هفته جهانی کار آفرینی خراسان شمالی

به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی جشن بزرگ کارآفرینی با حضور مسئولین استان خراسان شمالی و کارآفرینان منطقه محروم جرگلان در شهر بک پولاد برگزار گردید.
در این مراسم ابتدا مسئولین استانی در جلسه سالن فرمانداری شهرستان رازوجرگلان شرکت نموده و سپس جهت ادامه برنامه در سالن بک پولاد در جمع کارآفرینان و اهالی منطقه حضور بهم رساندند. درمراسم جشنواره کارآفرینی بک پولاد ابتدا کارآفرینان منطقه در کلاس کارآفرینی در روستا که توسط استاد گیفانی برگزار شده بود شرکت کردند و با شرایط و پتانسیل های کارآفرینی روستائی آشنا شدند، این کلاس با پرسش و پاسخ توسط کارآفرینان باتمام رسید. در ادامه برنامه عرضه تولیدات صنایع دستی منطقه محروم جرگلان به نمایش گذاشته شد.
در این برنامه که با موسیقی مقامی زنده همراه بود ،حاضرین با انواع موسقی های سنتی کردی ، فارسی و ترکمنی لحظاتی را سپری کردند . در انتها سخنرانی توسط مقامات انجام گردید
ابتدا آقای نوروزی امام جمعه شهرستان راز و جرگلان به نقش کارآفرینی در روستا اشاره نمود .
سپس آقای نوروزی مدیر کل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
پتانسیل های منطقه محروم رازوجرگلان را بر شمرده و علا قه مندان کارآفرینی را به برجسته کردن این پتانسیل ها و همچنین به ثمر رساندن آنها راهنمایی نمود . ایشان در خصوص اهدای وام به کارآفرینان امسال را سال پر باری برای اهدای هرگونه تسهیلات بانکی به کار آفرینام اعلام کرد
فرماندار شهرستان رازو جرگلان در پایان ضمن تشکر از حضور مسئولین استان در شهرستان راز و جرگلان اظهار امیدواری کرد تا با ارتباط مستقیم مسئولین استانی با اهالی مناطق محروم هرچه سریعتر باعث پیشرفت و آبادانی منطقه باشیم .
پس از اتمام جشنواره در بک پولاد ،مسئولین به همراه امام جمعه شهرستان رازوجرگلان جهت افتتاح شرکت تعاونی نازلی در توتلی به کارگاه این شرکت تعاونی رفته و از کارگاه تولید پوشاک بازدید به عمل آوردند.
این مراسم در ساعت ۳ عصر مورخه ۳۰/۰۸/۱۳۹۶ باتمام رسید .

 

User Rating: Be the first one !

Check Also

با مسئولین در توسعه

از جمله وبینار های آموزشی کاربردی انجام شده ، وبینار با مسئولین در توسعه روستا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *