کودک و هفته جهانی کار آفرینی

به مناسبت هفته جهانی کار آفرینی مراسمی با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی توسط مرکز مشاوره آینده سازان در سالن فرهنگ سرای بجنورد برکزار گردید
در این مراسم کودکان در کارگاه هوش مالی با هوش مالی و انگیزه های هوش مالی آشنا شدند
در ادامه به منظور آشنایی کودکان با مشاغل ، در محیط باز کودکان با کارشناسان آتش نشانی ، پرستاری و پزشکی ، معلمی ، خبرنگاری ، it ، حراست و همیاری منابع طبیعی و دیگر مشاغل آشنا شدند .
به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، مرکز مشاوره آینده سازان با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان شمالی اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینی و کودک در تاریخ ۲۹/۰۸/۱۳۹۶ در فرهنگسرای شهروند نمود. با توجه به اهمیت آشنایی با کارآفرینی در سنین ابتدایی، در این جشنواره از حضور دانش آموزان پایه پنجم و ششم ابتدایی بهره مند شدیم.
مدیر کل محترم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در آغاز برنامه صحبت های خود را با زبانی کودکان آغاز کرد که با استقبال بی نظیر دانش آموزان مواجه شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در جشنواره کارآفرینی و کودک که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد اظهار داشت: اراده و انگیزه بین افراد جویای کار ضعیف است که باید این افراد را وارد میدان عمل که همان کار می‌باشد کنیم.
وی افزود: اراده و انگیزه افراد باید با آموزش‌هایی که در سنین کودکی داده می‌شود تقویت‌شده و خلاقیت، کارآفرینی، شهامت و ریسک‌پذیری مورد تاکید قرار گیرد تا جامعه در سنین بزرگسالی با چنین مشکلاتی روبه‌رو نباشد.
وی گفت: برگزاری بازارچه کارآفرینی دانش آموزان یکی از مواردی است که می‌تواند از سن پایین دانش آموزان را به سمت‌وسوی کارآفرینی موفق و تأثیرگذار سوق دهد. در نهایت وی بر تربیت فرزندانی مسئولیت‌پذیر و کارآفرین توسط والدین تاکید کرد.

در آغاز جشنواره کارآفرینی و کودک، کارگاه هوش مالی برای دانش آموزان برگزار گردید و دانش آموزان با مفاهیمی چون خواسته و نیاز، عرضه و تقاضا، خرید و فروش، و سود و زیان آشنا گردیدند.
در مرحله آشنایی با مشاغل، که با همکاری کارشناسان ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل فنی و حرفه ای، اداره کل منابع طبیعی، سازمان آتشنشانی، دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل آموزش و پرورش، روزنامه اتفاقیه، صدا و سیمای خراسان شمالی، در فضای باز فرهنگسرای شهروند برگزار گردید کارشناسانی از هر اداره کل در مورد مشاغل مرتبط به ارائه توضیحاتی پرداختند.
که در این خصوص می توان به توضیحات مربوطه کارشناس اداره آتشنشانی با توجه به آغاز فصل سرما و خطرات ناشی از گاز گرفتگی، علائم آن و به تبع آتش سوزی و همچنین به شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه اشاره کرد.
متخصص دانشگاه علوم پزشکی در خصوص مشاغل پزشکی، پرستاری و مامائی توضیحاتی ارائه کردند، و در مورد نبض انسان، ضربان قلب، و حالت های مختلفی که ممکن است برای انسانها رخ دهد توضیحیاتی ارائه و به سوالات دانش آموزان پاسخ دادند.
اداره کل فنی و حرفه ای که با کارشناس IT خود در این جشنواره حضور داشت، به بیان اهمیت رشته IT ، شرایط ادامه تحصیل، آموزش دوره های مهارتی و … پرداخت. و در نهایت به سوالات دانش آموزان در زمینه کامپیوتر و گوشی همراه پاسخ دادند.
خبرنگار روزنامه اتفاقیه، در خصوص شغل خبرنگاری، سختیهای شغل، بهترین و بدترین خاطرات و شرایط ادامه تحصیل توضیحاتی ارائه کردند.
مجری صداوسیمای خراسان شمالی، با بیان خاطره ای از دوران کودکی خود و چگونگی ورود به حرفه خبرنگاری صحبت های خود را آغاز کرد، و سپس به سوالات دانش آموزان در خصوص رشته و تواناییهای لازم برای این کار به بیانات خود خاتمه داد.

Check Also

با مسئولین در توسعه

از جمله وبینار های آموزشی کاربردی انجام شده ، وبینار با مسئولین در توسعه روستا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *